Lucie Harnošová


Zakladatelka Brány k dětem, lektorka
a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené mě vedla už maminka, která v Brně  otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Práce s dětmi mě přitahovala již v době dospívání, kdy jsem byla vedoucí oddílu a pravidelně spolupořádala tábory a další akce a následně jsem i studovala na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity sociální pedagogiku.

 

O látkové pleny a další ekologické potřeby pro děti jsem se začala zajímat, když jsem sháněla výbavičku pro první dcerku. Tehdy se ale tento typ zboží dal koupit převážně jen přes zahraniční e-shopy. Aby další české maminky nemusely váhat, zda si mají objednat něco, co znají jen z obrázků, otevřela jsem v roce 2007 v Brně první prodejnu s ekologickými potřebami nejen pro maminky a nejmenší - Bránu k dětem. 

Po porodu první dcery jsem prošla nelehkým obdobím, kdy jsem měla pocit, že jako máma jsem selhala. Pomohlo mi až kontaktní rodičovství, díky kterému jsem se naučila věřit sobě, svým pocitům i svému dítěti. Druhou dceru jsem porodila doma. Dnes jsem nadšená propagátorka kontaktního rodičovství, alternativního vzdělání a respektující výchovy. Všechny projekty, které jsem založila najdete také zde http://lucieharnosova.cz/projekty/ 

 

Mým záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuji výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme lecčemus přiučit. Děti jsou pro nás velkou příležitostí ke změnám a osobnímu růstu a zároveň také velkou nadějí pro celou Zemi. 

 

Jsem vděčná, že stránky KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ mohly vzniknout a moc si přeji, aby se vám zde líbilo a našli jste se zde inspiraci a podporu.