Markéta Bumbálková

Látkové pleny dneška

Jak můžeme přebalovat miminko v souladu s udržitelným životním stylem? O tom vám ve své přednášce bude povídat Markéta Bumbálková. Dnes máme velký výběr různých druhů látkových plenek, ukážeme si možnosti, povíme si něco o materiálech, o rozdílech a o ekonomii přebalování. A hodně si toho povíme o údržbě a jak si nastavit fungující plenkovou rutinu, aby nám to nebralo zbytečně čas a fungovalo to pro nás i pro děťátko. Látkové plenky jsou zábavné, překvapivě snadné, ve srovnání s jednorázovými jsou ekologicky udržitelné a ekonomičtější. Pojďte zbourat svůj strach z neznámého!

 

Markéta Bumbálková

V roce 2005 jsem se stala poprvé matkou a poprvé jsem začala přebalovat naše miminko do klasických čtvercových plen – brzy jsem z nich šílela a objevila moderní látkové pleny, které mě pro látkování zachránily. Ještě v roce 2005 jsem v nadšení z látkových plen založila e-shop www.latkovky.cz, jeden z vůbec prvních obchodů s látkovými plenkami v ČR, který stále úspěšně funguje. Už 12 let jedu v plenkách, testuji, sbírám zkušenosti od rodičů, předávám je dál ve videích a v článcích i na e-shopu. Snažím se předávat informace o látkových plenách metodou KISS – keep it simple, silly – nedělat z toho zkrátka žádnou vědu.

Jsem matka čtyř dětí, žena jednoho muže. Vystudovaná ekonomka a psycholožka. Jsem psychoterapeutka se zaměřením na ženská témata – příprava na porod, šestinedělí, porodní trauma. V terapii aktivně využívám techniky kontaktního rodičovství. Jsem lektorka vázání do šátku – průběžně se vzdělávám u nestorky české nosící školy, Anny Pohořálkové. Můj život je jeden velký kolotoč, hledám v neustále se měnících podmínkách rovnováhu. Teď zrovna jsem okouzlena minimalismem.

www.latkovky.cz