Lucie Harnošová


Jsem vděčná maminka dvou dcer a spokojená manželka a partnerka. Naučila jsem se milovat život a baví mě objevovat nová témata, zkoumat, zkoušet a hrát si. Inspirují mě děti /všechny/ svou spontánností a otevřeností a děkuji jim za vše, co nás dospěláky učí. 
Mám ráda dobdrodružství, akci, cestování, kvalitní kávu, klid, ticho, saunování, svobodu, tvoření ......

Jsem lektorkou a propagátorkou kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení. K zájmu o vše přírodní a přirozené mě vedla už maminka, která v Brně  otevřela úplně první prodejnu zdravé výživy. Práce s dětmi mě bavila již v době dospívání, kdy jsem byla vedoucí oddílu a pravidelně spolupořádala tábory a další akce a následně jsem i studovala na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity sociální pedagogiku.

 

O látkové pleny a další ekologické potřeby pro děti jsem se začala zajímat, když jsem sháněla výbavičku pro první dcerku. Tehdy se ale tento typ zboží dal koupit převážně jen přes zahraniční e-shopy. Aby další české maminky nemusely váhat, zda si mají objednat něco, co znají jen z obrázků, otevřela jsem v roce 2007 v Brně první prodejnu s ekologickými potřebami nejen pro maminky a nejmenší - Bránu k dětem. 

Po porodu první dcery jsem prošla nelehkým obdobím, kdy jsem měla pocit, že jako máma jsem selhala. Pomohlo mi až kontaktní rodičovství, díky kterému jsem se naučila věřit sobě, svým pocitům i svému dítěti. Druhou dceru jsem porodila doma. Dnes jsem nadšená propagátorka kontaktního rodičovství, alternativního vzdělání a respektující výchovy. 

 

Mým záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuji výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme lecčemus přiučit. Děti jsou pro nás velkou příležitostí ke změnám a osobnímu růstu a zároveň také velkou nadějí pro celou Zemi. 
Ráda pracuji také s ženami a dospívajícími dívkami. 

 

Jsem vděčná, že stránky KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ mohly vzniknout a moc si přeji, aby se vám zde líbilo a našli jste se zde inspiraci a podporu. 

Mé vzdělání je celoživotní a nejsem moc fanoušek certifikátů a sepisování absolvovaných seminářů. Vypíchnu tedy jen pár z nich:

Oblast rodičovství
Kurz metamorfní techniky s Jitkou Třešňákovou
Kurz Rebozo s Michaelou Kalusovou 
PET výcvik Výchova bez poražených
Částečný výcvik pro duly u České asociace dul
a další...

Oblast podnikání a leadershipu
Retail summit Praha 2014 - přednášející
Leadership for life Praha 2014 - přednášející 
Ideas rullez konference 2014 - přednášející
Spirituální leadership s Deepakem Choprou 2016
Leadership s Taťánou le Moigne 2016 
Roční master mind výcvik Leadership pro ženy u Bohdany Kabátové 2016
a další...

Mnou založené projekty:
Kongres pro rodiče
Červený stan v Praze
Půjčovna šátků
Plena roku
Alchymie ženy
Pobyty pro mámy a dcery
a další:-) 

IČO: 76601544
DIČ: CZ8352203959

kontakt: lucie@kontaktnirodicovstvi.cz, lucie@alchymiezeny.cz