O čtení a jeho vlivu na správný dětský vývoj s Annou Brzákovou a Ludmilou Kovaříkovou

Hlásáme: “Není nad čtení!” Poslechněte si, jaký význam má čtení a prohlížení knih na zdravý dětský vývoj, inspirujte se, jak pracovat s dětmi a jak je vhodně motivovat a podporovat ve čtení v jakémkoliv věku.

 

O nás

Anna Brzáková je majitelka rodinného nakladatelství Dynastie, které si klade za cíl uvádět na český trh ojedinělé tituly, které mají přinést malému i velkému čtenáři něco navíc. Je spoluautorkou projektu Čtení je HRAčka k šíření čtenářské gramotnosti na 1. stupni základních škol podporující kritické myšlení dětí při čtení knih, rozvíjející představivost, fantazii, pozitivní vztah a zájem o čtení a vedoucí děti samostatně pracovat a prezentovat vlastní názor.

Ludmila Kovaříková vystudovala Pedagogickou fakultu MU v Brně. 14 let strávených ve škole ji neustále nutí promýšlet postupy, kterými se děti učí. Nejinak je tomu i v oblasti čtení. Vědoma si obrovských možností technologií učí děti i učitele pracovat s webovými stránkami, elektronickými čtečkami a e-knihami a ukazovat tak smysluplnou cestu k obohacení čtenářství.

Komentáře